Başlangıç » Haberler

Haberler

Professor of Psychiatry Psychiatry Dept of Marmara University Hospital, Istanbul President of the Turkish Association for Cognitive Behaviour Psychotherapy Former President of European Association of Behaviour and Cognitive Psychotherapy Board Member of International Association for Cognitive Psychotherapy Diplomate, Fellow Academy of Cognitive Therapy ACT Certified Supervisor, Trainer and Consultant World Association of Sexology MESHC Member
Reklamlar

Daha önce Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) başkanlığı da yapmış olan Prof. Dr. Mehmet Z. Sungur, merkezi ABD de olan Uluslararası Kognitif Terapiler Birliği (IACP)nin başkanı olarak seçilmiştir. Kendisi bu uluslararası bilişsel terapiler birliğinin Amerikan kökenli olmayan ilk başkanı olmuştur.

Prof. Sungur fobi,obsesyon, panik, travma, depresyon, yeme bozuklukları, cinsel işlev bozuklukları gibi sorunların çözümünde etkinliği net olarak gosterilmiş kognitif tedavilerin ülkemizde ve uluslararası arenada daha sık ve daha amaca uygun biçimde kullanılması amacıyla ulusal ve uluslararası düzeyde eğitimler vermektedir. Bilişsel (kognitif) Davranış Terapileri günümüzde birçok bozukluğun tedavisinde etkinliği ilaçlardan daha fazla olarak bulunan tek terapi yöntemi olup çift terapileri, çocukluk çağı psikiyatrik bozuklukları hatta şizofreni tedavisinde başarı ile kullanılmaktadır.
Prof. Mehmet Sungur bilişsel davranışçı terapilerle ilgili birçok ulusal ve uluslararası kongrenin başkanlığını yapmış ve çeşitli ödüller almıştır.
2015 yılında düzenlenecek 4. Ulusal Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği Kongresi 5-8 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenecektir. Ana teması “Bilim ve Sanat kavşağında Kognitif ve Davranış Terapileri” olan bu kongrenin başkanlığınıda Prof. Sungur yapacaktır. Kongre ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere http://www.kdtd.org.tr adresinden ulaşılabilir. Prof. Sungur ayrıca 20-23 Eylül 2017 tarihleri arasında Istanbulda aynı alanda düzenlenecek Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Kongresininde başkanlık görevini yapacaktır. Ülkemizdeki Kognitif ve Daranış Terapileri Derneğininde hem kuruculuğunu hem başkanlığını yapan Prof. Sungur ayrıca Avrupa Seksoloji Federasyonununda Yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: